مشاور رئیس جمهوری با اشاره به سیاست دولت در راستای کاهش قیمت ارز در کشور اظهارداشت: این روند در ماه‌های آتی نیز ادامه دارد.

 پیش بینی نمایندگان مجلس از قیمت دلار

به گزارش اعتبارنو (Etebareno.ir) قیمت دلار و سکه چند وقتی است جزو اخبار روزانه زندگی مردم شده زیرا تغییرات قیمت دلار بر زندگی معیشتی مردم و گرانی کالاها بسیار تاثیر گذار بوده است. چند روزی است قیمت دلار در سراشیبی سقوط قرار گرفته و برخی معتقدند شاید دلار تک نرخی شود.

در این مورد مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با اجرای سیاست‌های کنترلی دولت کاهش قیمت ارز همچنان ادامه خواهد داشت.

مرتضی بانک در جلسه شورای اداری چالدران با اشاره به سیاست دولت در راستای کاهش قیمت ارز در کشور اظهارداشت: این روند در ماه‌های آتی نیز ادامه دارد.

 پیش بینی نمایندگان مجلس از قیمت دلار

 

وی با تاکید بر ضرورت تعامل بخش دولتی و خصوصی برای توسعه زیرساخت‌های استان افزود: دولت موظف است امکانات و تسهیلات را برای سرمایه گذاران فراهم کرده و با تامین زیرساخت‌ها فرصت مشارکت را برای آن‌ها ایجاد کند.

روند کاهش نرخ ها را شاهد هستیم

نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرنوشت نرخ ارز در آینده، گفت: اکنون ما ذخایر ارزی مورد اطمینانی را داریم و با توجه به شرایطی که در فروش نفت پیش بینی می شود کمبود ذخایر ارزی نخواهیم داشت، از اینرو تشنجی را در بازار شاهد نخواهیم بود.

 

 پیش بینی نمایندگان مجلس از قیمت دلار

محمد حسینی با بیان اینکه خوشبختانه با هوشیاری مردم و کاهش تقاضای کاذب برای خرید غیر ضرور ارز روند کاهش نرخ ها را شاهد هستیم، افزود: اکنون تنش های فضای مجازی نیز با آگاهی مردم به حداقل ممکن رسیده که این نیز از التهاب ارزی جلوگیری کرده است.

قیمت ارز دیگر افزایش نیابد

وی با بیان اینکه پیش بینی ها حاکی از آن است که قیمت ارز دیگر افزایش نیابد، گفت: با توجه به شرایط فعلی بازار نرخ ارز در همین سطح و تا حدودی پایین تر مشکل کشور را حل می کند.

قیمت دلار باید در حدود نرخ دلار در بازار ثانویه باشد

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی افزود: نرخ ارز براساس مولفه های مانند نرخ تورم و عرضه و تقاضا تعیین می شود بنابراین اینکه قیمت سکه و دلار در کمتر از یک سال چند برابر شود نشان از ضعف تیم اقتصادی دولت است.

 

 پیش بینی نمایندگان مجلس از قیمت دلار

نادری با اشاره به تغییرات در تیم اقتصادی دولت، گفت: امیدوارم با تلاش ها، تعامل و هماهنگی ی تیم اقتصادی جدید کاهش قیمت دلار در بازار ادامه یابد و بعد از منطقی شدن نرخ ارز،حداقل ثبات نسبی در بازار ایجاد شود.

وی ادامه داد: اینکه برخی ها می گویند نرخ ۱۲ هزار تومانی دلار مناسب است نکته صحیحی نیست چرا که قیمت دلار باید در حدود نرخ دلار در بازار ثانویه باشد بنابراین حتی دلار ۹ هزار تومانی نیز گران است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:با مدیریت صحیح بازار ارز می توان زمینه منطقی شدن نرخ دلار را فراهم کرد و کمیسیون اقتصادی مجلس از اقدامات دولت در کاهش نرخ دلار حمایت می کند.

 

 پیش بینی نمایندگان مجلس از قیمت دلار

قیمت ارز هیچ وقت بیشتر از این نخواهد شد

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: تک رقمی شدن نرخ دلار به سیاست های متولیان ارز بر می گردد، اما از آنجایی که تحریم ها خاصیت خود را از دست می دهد، به نوعی عادی سازی می شود، مشمول مرور زمان شده و حاکمیت ایران توانسته برای آن تدبیر کند به سمت کاهش ارز پیش خواهیم رفت.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید براینکه مردم انتظار دارند دولتمردان و متولی بانک مرکزی سیاست هایی اتخاذ کنند که کاهش قیمت ارز بیشتر شود، بیان داشت: از طرف دیگر می بینیم مردم از حوزه سرمایه گذاری در ارز خارج شده اند ،متوجه شدند ریسک آن بسیار بالا است و از حوزه ارز نتیجه نمی گیرند و قیمت ارز هیچ وقت بیشتر از این نخواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: در چند روز گذشته شاهد بودیم ارزهای خانگی بیرون آمدند و عرضه ارزهای خانگی در بازار صورت گرفت، از این رو آروز می کنیم که نرخ دلار تک رقمی شود.